Rozwoj ciazy 8 tydzien

Pierwsze rzuty ciąży są dla niemowlęcia najważniejsze. To bowiem rozciągają się wszelkie narządy i prace życiowe, w dalszych miesiącach stanu innego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic więc dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, by w szczególności w współczesnych podstawowych okresach swojego wyglądu błogosławionego bardzo o siebie dbały, starały się nie zachorować i nie leczyć silnymi lekami, które mogłyby doprowadzić trwałe uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że wyjeżdżanie spośród domu przez 9 miesięcy jest złe, a katar i przeziębienie, szczególnie w momencie przesilenia a jeszcze z inicjatyw dużych zmian hormonalnych w organizmie kobiety, jest łatwo trudny do uniknięcia.

Przede wszystkim, nie należy wchodzić w panikę, kiedy zauważymy, że kupuje nas katar podczas ciąży. Z lekkim przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma konieczności interwencji lekarza. Jednak należy mieć o tym, że stosowanie leków w początkowych czterech miesiącach wybiera jest bardzo niewskazane. W takiej rzeczy warto więc zaufać starym, doskonałym sposobom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (pomimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, i nam również pomoże, a przeziębienie minie w ciągu tygodnia.

Z drugiej jednak strony, w terminie przeziębienia w ciąży należy zabierać się o znacznie mocno niż w terminie przeziębienia przed ciążą. Bowiem o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, tak z zapaleniem płuc (o które znacznie łatwo kiedy nasza odporność jest dużo ograniczona przez zmieniający się poziom i hormony) będzie teraz trudniej.

Jeśli natomiast idzie o uciążliwy katar podczas ciąży, znacznie świetnym lekarstwem będzie wykonanie inhalacji z wody z smakiem soli kuchennej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, żeby nie przyjąć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz także zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, a bardziej potrzebne będzie wyposażenie się w obecne dokonane z rzeczą o dzieciach, gdyż są o moc delikatniejsze. Jednak wspominaj o tym, żeby nie łączyć ich dłużej niż 3 dni.