Badanie plodnosci trojmiasto

Badanie płodności u ludzi polega przede wszystkim na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest zasadniczym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które czerpią z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno skończyć się badanie?Pytanie to powinno się przeprowadzić w okresie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać również po innego sposobu obrazach w strefie krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do badania muszą zostać wykonane określone standardy. Negatywnie na zysk mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać uzyskana w stanie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a ponadto nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna też zostać zaopatrzona w dobrzy rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energia i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są i inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn poleca się także różnego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią być jednocześnie wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest toż tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono pomoc kojarzenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga być ich tak znacznie wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też nowego typie infekcje. W planie ich usunięcia budowane są badania mikrobiologiczne.